;
جشن واکسیناسیون به معنای پایان کرونا نیست

جشن واکسیناسیون به معنای پایان کرونا نیست

10 مهر 1400
- 0 دیدگاه 69 بازدید 0 پسندیده اند
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران:

جشن واکسیناسیون به معنای پایان کرونا نیست

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه، جشن واکسیناسیون به معنای پایان کرونا نیست، گفت: افرادی که واکسن تزریق نکرده اند از دریافت برخی خدمات اجتماعی محروم می شوند.

دکتر حسین قناعتی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار وبدا با اشاره به اینکه به لطف خدا بعد از تشکیل دولت آقای رئیسی، تهیه، توزیع و تزریق واکسن در برنامه کار قرار گرفت، عنوان کرد: وقتی حدود سه هفته گذشته دانشگاه را تحویل گرفتم حدود ۴۰ درصد هم واکسن تزریق نشده بود اما خوشبختانه اکنون در محدوده دانشگاه تهران ۷۵ درصد مردم شریف جنوب شهر تهران واکسن تزریق کرده اند.

 وی با بیان اینکه در دانشگاه های دیگر هم در تهران بالای ۶۳ درصد مردم، واکسن دریافت کرده اند، به میزان واکسن تزریق شده در کشور اشاره و اظهار کرد: در کشور هم بین ۶۰ تا ۷۰ درصد واکسن تزریق شده است.

 

پایان مرحله اول ‌واکسیناسیون در کشور را ۱۰ تا ۱۵ روز دیگر اعلام می کنیم 

 

دکتر قناعتی ادامه داد: ان شاءالله به هدفی که درخصوص واکسیناسیون در کشور تعیین کرده ایم حدود ۱۰ تا ۱۵ روز دیگر خواهیم رسید و پایان واکسیناسیون مرحله اول را اعلام می کنیم و جشن میگیریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه جشن واکسیناسیون به معنای پایان کرونا نیست، تصریح کرد: وزیر بهداشت و تیم ایشان، معاونان و روسای دانشگاه ها در این زمینه فعالیت می کنند؛ پس از این مرحله برنامه های جدید مقابله با کرونا یعنی مرحله دوم واکسیناسیون و مقابله اصولی با ویروس حسب شرایط جدید را اجرا خواهیم کرد.

وی در ادامه در تشریح مقابله اصولی با کرونا، توضیح داد: این مرحله شامل فاصله گذاری اجتماعی، قرنطینه هوشمند و برخورد با افرادی که واکسن تزریق نکرده یا بیمار هستند، می شود.

 

افرادی که واکسن تزریق نکرده اند از دریافت برخی خدمات اجتماعی محروم می شوند 

 

دکتر قناعتی درخصوص ارائه خدمات به افرادی که تاکنون برای تزریق واکسن اقدام نکرده اند، گفت: افرادی که واکسن تزریق نکرده اند از دریافت برخی خدمات اجتماعی محروم می شوند و برای اینکه از خدمات بهره مند شوند یا باید واکسن تزریق کنند و یا اینکه تست منفی پی سی آر که گذر موقت است، داشته باشند. این تست باید تکرار شود بنابراین معقول است دوستانی که واکسن تزریق نکرده اند برای دریافت واکسن اقدام کنند چرا که در آینده خود دچار دردسر و گرفتاری می شوند.

 

کارشناسان علمی مسائل را رصد می کنند

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله این برنامه ها به گونه ای پیش خواهد رفت تا پس از مدت کوتاهی فعالیت های اجتماعی مردم به روال گذشته باز گردد و فعالیت ها در حوزه هایی همچون آموزشی، اقتصادی و اجتماعی و مسابقات فوتبال همچون کشورهای دیگر که توانستند کرونا را به خوبی کنترل کنند در ایران هم انجام شود.

وی در پایان تاکید کرد: حتما در تمام مراحل کار، کارشناسان علمی که در کمیته های مختلف علمی و اجرایی هستند مسائل را رصد می کنند تا این کار با دقت کامل و طبق ضوابط و اصول بین المللی و علمی انجام شود.


منبع خبر: www.behdasht.gov.ir 

کد خبر: 234379

دیدگاه شما

captcha