;
رشد ۳ درصدی اهدای خون در بهار امسال

رشد ۳ درصدی اهدای خون در بهار امسال

12 تیر 1402
- 0 دیدگاه 713 بازدید 0 پسندیده اند
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران خبر داد:

رشد ۳ درصدی اهدای خون در بهار امسال

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران از افزایش سه درصدی اهدای خون در کشور در بررسی‌ های آماری سه ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر بشیر حاجی بیگی با اعلام این خبر، اظهار داشت: در بهار امسال ۵۹۳ هزار و ۸۶۲ واحد خون اهدا شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن (۱۴۰۱)، استان لرستان با بیش از ۴۴ درصد، استان گلستان با بیش از ۱۷ درصد و خراسان شمالی با بیش از ۱۶ درصد، بیشترین میزان رشد اهدای خون را به خود اختصاص داده اند.

وی تصریح کرد: در استان تهران در بهار امسال ۹۸ هزار و ۵۵۸ واحد خون از سوی داوطلبان، اهدا شده است.

دکتر حاجی بیگی گفت: در نخستین فصل از سال جاری شاخص اهدای خون مستمر ۵۴ درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته اندکی افزایش یافته است.

وی افزود: اکنون استان های سمنان با بیش از ۶۶ درصد، یزد با بیش از ۶۳ درصد و گلستان با بیش از ۶۱ درصد بالاترین شاخص اهدای خون مستمر را به خود اختصاص داده‌اند و در عین حال در استان‌های ایلام، خراسان شمالی و خوزستان این شاخص بیش از سایر استان‌ ها رشد داشته است که نشان دهنده تلاش مناسب برای وفادارسازی اهداکنندگان در این استان‌ ها است.

سخنگوی سازمان انتقال خون ادامه داد: در سه ماه اول سال جاری شاخص کشوری اهدای خون بانوان بیش از چهار درصد بود که استان‌ های لرستان با شاخص نزدیک به ۹ درصد، خراسان شمالی با بیش از هفت درصد و خراسان جنوبی با نزدیک به هفت درصد بالاترین شاخص اهدای خون بانوان را در کشور به خود اختصاص داده‌ اند.

منبع خبر:www.behdasht.gov.ir

کد خبر:265454


دیدگاه شما

captcha