;
توزیع واکسن آنفولانزا از اواخر شهریور/ خرید واکسن با ارائه کارت ملی

توزیع واکسن آنفولانزا از اواخر شهریور/ خرید واکسن با ارائه کارت ملی

15 شهریور 1399
- 0 دیدگاه 80 بازدید 0 پسندیده اند

توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور/ خرید واکسن با ارائه کارت ملی


مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به جزییات نحوه توزیع و عرضه واکسن آنفلوآنزا در سال جاری گفت: هر فرد با مراجعه به داروخانه و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می‌تواند واکسن آنفلوآنزا را تهیه کند.


به گزارش ایفدانا و به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر سید حیدر محمدی درباره وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا، گفت: تا قبل از پایان شهریور ماه توزیع واکسن آنفلوآنزا را انجام می‌دهیم. تلاش‌مان این است که تا پایان شهریور ماه بخش اعظمی از واکسن‌ها را وارد کنیم و توزیع آن‌ها را انجام دهیم.


وی با بیان اینکه بخشی از واکسن‌های آنفلوآنزا به کشور وارد شده است، افزود: قصد داریم تا میزان واکسن‌هایی که به کشور وارد می‌شوند، افزایش یاید تا توزیع آن‌ها را انجام دهیم. واردات واکسن آنفلوآنزا بیشتر از کشورهای فرانسه، هلند، روسیه و... است.


محمدی تاکید کرد: تزریق واکسن آنفلوآنزا تنها برای گروه‌های پرخطر جهت پیشگیری از ابتلای  به آنفلوآنزا توصیه می‌شود اما برای سایر مردم صرفا نوعی هزینه اضافه است.

وی با بیان اینکه هنوز قیمت تمام شده واکسن آنفولانزا برای مردم مشخص نیست، درباره نحوه عرضه واکسن آنفلوآنزا به مردم، گفت: توزیع و عرضه واکسن آنفلوآنزا مانند سال‌های گذشته نیست و در عین حال اینطور هم نخواهد بود که مردم برای تهیه آن نیاز به نام‌نویسی داشته باشند. بلکه هر فرد به داروخانه مراجعه می‌کند و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می‌تواند واکسن را تهیه کند. علت این اقدام نیز آن است که هر فرد بتواند یک واکسن تهیه کند و در نتیجه هر فرد نمی‌تواند بیش از یک واکسن تهیه کند.


منبع: https://ifdana.fda.gov.ir/fa/News/17583

دیدگاه شما

captcha