;
اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود باید روزهای سخت تری را تجربه کنیم

اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود باید روزهای سخت تری را تجربه کنیم

19 مهر 1399
- 0 دیدگاه 21 بازدید 0 پسندیده اند
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران: 

اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود باید روزهای سخت تری را تجربه کنیم.


فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در ارتباط زنده با شبکه خبر با اشاره به روزهای سخت کرونایی تهران، خواستار حمایت هرچه بیشتر از بیمارستان ها برای تامین منابع مالی به منظور استمرار ارایه خدمات به بیماران شد.

اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود باید روزهای سخت تری را تجربه کنیم / لزوم افزایش حمایت مالی از بیمارستان ها در روزهای کرونایی / لازم است ظرفیت های تجهیزاتی، درمانی و دارویی بیمارستان ها بیش از هر زمان دیگری مورد حمایت بیمه ها قرار گیرد/ همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و تاکید ما بر پیشگیری و کاهش بار مراجعان به بیمارستان های درمانی است./ از آنجایی که استان تهران به عنوان یک استان قرمز و شهر تهران به عنوان یک شهر پرخطر و بحرانی تلقی می شود با استاندار تهران در حال طراحی برنامه هایی معطوف بر کاهش حضور کارکنان و کاهش بار سفرهای شهر تهران هستیم.
 


به گزارش وبدا، دکتر علیرضا زالی روز گذشته (جمعه) در ارتباط زنده با شبکه خبر درباره جلسه ای که با حضور دکتر جان بابایی معاون وزارت بهداشت، روسای دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران، معاونان درمان دانشگاه ها و روسای ۱۴ بیمارستان درگیر با کرونای تهران تشکیل شد، هدف از تشکیل این جلسه را افزایش ظرفیت خدمات درمانی و توسعه تخت های موجود بیمارستان ها، تغییر در ناوگان درمانی و پشتیبانی از خدمات درمانی بیماران کرونایی عنوان کرد.
 
وی با بیان اینکه استان تهران و بالاخص شهر تهران روزهای سخت کرونایی را تجربه می کند، برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت بیمارستان ها به منظور بستری بیماران کرونا را مسئله ای مهم برشمرد.
 
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان این که در این جلسه کلیه راهکارهایی که توسط روسای بیمارستان ها می توانند مورد استفاده قرار گیرند و موجب افزایش ظرفیت بیمارستان ها برای درمان بیماران کرونایی شوند مطرح شد، افزود: خوشبختانه پیشنهادهای خوبی در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد بخشی از آن ها توسط معاون درمان وزارت بهداشت در قالب یک بخشنامه به کلیه بیمارستان ها ابلاغ شود.
 
 دکتر زالی تاکید کرد: لازم است ظرفیت های تجهیزاتی، درمانی و دارویی بیمارستان ها بیش از هر زمان دیگری مورد حمایت بیمه ها قرار گیرد.
 
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران وی یادآور شد: طبیعتا در ادامه مسیر سختی که بیمارستان ها در روزهای آینده با آن رو به رو هستند، تامین، تدارک و استمرار این خدمات مستلزم آن است که حمایت های لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه و به ویژه مسئله بیمه های تکمیلی، پایه و پوششی صورت گیرد.
 
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کلیه ظرفیت های درمانی و بهداشتی نیروهای مسلح در خدمت ستادهای بهداشتی و درمانی مقابله با کرونا خواهد بود، گفت: بخشی از مسئولان حاضر در جلسه نیز این نوید را دادند که بر اساس جلسه ای که امروز در ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل شده، آمادگی کامل و همه جانبه برای پیوستن بیش از گذشته به این مجموعه ظرفیت درمانی وجود دارد.
 
دکتر زالی با بیان اینکه فصل مشترک نگرانی روسای بیمارستان ها مسائل مالی و اعتباری و نیروهای انسانی است، گفت: بسیاری از بیمارستان ها با کاهش درآمدهای اختصاصی مواجه اند و تامین دارو و وسایل حفاظت فردی بار سنگینی را به بیمارستان های درگیر با کرونا اضافه کرده است.

وی تصریح کرد: طبیعتا در خواست ما بیش از هر زمان این است که بیمارستان ها در این روزهای سخت تنها باقی نمانند و با کفایت کامل هرچه سریعتر منابع مالی و اعتبارات بیمارستان ها تامین شود.
 
دکتر زالی تاکید کرد: امروز همه مسئولان درمانی استان تهران در روز تعطیل در این جلسه حضور یافته اند تا بتوانند ظرفیت های جدیدی را به حوزه درمان اضافه کنند، اما لازم است بدانیم اگر در سطح جامعه پروتکل های بهداشتی رعایت نشود و حساسیت های لازم اعمال نشود ما روزهای سخت تری را در حوزه درمان باید تجربه کنیم.
 
دکتر زالی با اشاره به خستگی نیروهای انسانی و لزوم ترمیم رمق و ریکاوری آنان، گفت: تاکید ما این است که هرچه سریعتر در رابطه با تامین مجوزهای استخدامی بدون هرگونه بروکراسی و دیوان سالاری اقدام شود تا هرچه سریعتر نیروهای تازه نفس به جمع بیمارستان ها اضافه شوند.
 
وی تاکید کرد: البته همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و تاکید ما بر پیشگیری و کاهش بار مراجعان به بیمارستان های درمانی است.
 
دکتر زالی در ادامه گفت: به دلیل استمرار مشکلات تهران و اینکه کماکان استان تهران به عنوان یک استان قرمز و شهر تهران به عنوان یک شهر پرخطر و بحرانی تلقی می شود، درخواست تمدید تعطیلی ها و محدودیت ها را داریم و ممکن است در هفته آینده بخشی از مداخلات را افزایش دهیم که طبیعتا تصمیمات لازم در تناسب با وضعیت تهران اتخاذ می شود.
 
دکتر زالی گفت: با استاندار تهران در حال طراحی بسته های مورد نظر هستیم و بیشتر این برنامه ها معطوف بر کاهش حضور کارکنان و کاهش بار سفرهای شهرتهران است.


منبع: https://bit.ly/2GTSo12

دیدگاه شما

captcha