;
واکسن کرونای شرکت فایزر، در انتظار مجوز سازمان بهداشت جهانی

واکسن کرونای شرکت فایزر، در انتظار مجوز سازمان بهداشت جهانی

21 آبان 1399
- 0 دیدگاه 12 بازدید 0 پسندیده اند

واکسن کرونای شرکت فایزر، در انتظار مجوز سازمان بهداشت جهانی


 عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ایمنی بخشی چشمگیر واکسن آمریکایی، گفت: داده ها نشان می دهد این واکسن در مقابل ویروس کووید-۱۹، پوشش بیش از ۹۰درصدی ایجاد می کند. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ایمنی بخشی چشمگیر واکسن آمریکایی، گفت: داده ها نشان می دهد این واکسن در مقابل ویروس کووید-۱۹، پوشش بیش از ۹۰درصدی ایجاد می کند.


دکتر سیدمحمدرضا هاشمیان، متخصص بیهوشی در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در خصوص واکسن تولید شده توسط یک شرکت داروسازی آمریکایی، عنوان کرد: بر اساس داده ها، واکسن تولید شده توسط شرکت فایزر با همکاری شرکت بیون تک آلمان، ایمنی بخشی بیش از ۹۰درصد نشان داده است.


وی ادامه داد: فایزر، یک شرکت معتبر دارویی است که تولیدات آن مورد اعتماد داروسازان و پزشکان در سراسر جهان است و نوآوری های خاص خود را دارد.


دکتر هاشمیان با اشاره به اینکه این خبر دنیا را شگفت زده کرد، گفت: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده بود، با توجه به شرایط همه گیری، واکسن با پوشش ۵۰درصدی ایمنی بخشی نیز مورد قبول است، اما خبر کشف واکسن این شرکت با پوشش بیش از ۹۰درصدی، خبری مسرت بخشی است.


عضو هیئت علمی دانشگاه از دسترسی مردم دنیا به این واکسن در ماه های آینده ابراز امیدواری کرد و افزود: حدود ۳۰هزار نفر، جمعیت مورد آزمایش این شرکت بود که واکسینه شدند و این نتایج از این تعداد جمعیت موجه است.


وی تصریح کرد: به نظر می رسد سازمان بهداشت جهانی هم برای واکسنmRNA شرکت فایزر و هم واکسن سینوواک چین (واکسن ویروس ضعیف شده)، مجوز لازم را صادر می کند.


به گفته دکتر هاشمیان، این شرکت ها مدارک های لازم را به این سازمان ارسال کردند و منتظر پاسخ هستند.


منبع: https://fdo.sbmu.ac.ir/index.jsp?fkeyid=&siteid=66&pageid=6695&newsview=98494

دیدگاه شما

captcha