;
مصاحبه جناب آقای دکتر بهزاد آسوده در بهنامه بهستان

مصاحبه جناب آقای دکتر بهزاد آسوده در بهنامه بهستان

3 تیر 1399
- 0 دیدگاه 58 بازدید 1 پسندیده اند

شرکت های پخش دارو بازیگران کلیدی پشت صحنۀ سلامت ایرانیان


نگاهی اجمالی به آیات قرآن کریم، روایات و سیرۀ پیامبر اکرم و ائمۀ اطهار به خوبی این موضوع را ثابت می کند که بعد از انجام واجبات دینی، هیچ کاری مانند نیکی و خدمت به بندگان خداوند باعث تقرب انسان به درگاه الهی نمی شود. به این سبب است که انبیا و اولیای الهی، همواره در خدمت مردم بوده اند. این روزها مردم کشور عزیزمان ایران به واسطۀ همه گیری ویروس کرونا و ابتلای گروه بسیاری از هموطنان به بیماری کویید ۱۹، در جدال با یک آزمون بزرگ هستند؛ آزمونی که عبور از آن بیش از همه نیازمند آرامش و همراهی و امید است.

 

گروهی از همکاران شرکت های پخش دارو و مکمل ها با تلاش های بی وقفه و شبانه روزی خود در حوزۀ توزیع دارو و اقلام بهداشتی درسراسر کشور برای مهار این بیماری حرکتی ارزشمند و والا انجام دادند و از هیچ تلاشی دریغ نکرده و نخواهند کرد. این فداکاران باعث شدند در تمام روزهای سخت، هیچ بیمار ایرانی در راه دریافت داروهای ضروری و حیاتی خود به مشکل برنخورد و اضطرابی از این باب نداشته باشد.

 

شاهد هستیم که با سعی و تلاش شبانه روزی پزشکان و پرستاران و تمامی اعضای کادر درمان و یاری و همکاری مردم با رعایت اصول بهداشتی و همچنین اجتناب از سفرهای غیرضروری و با ماندن در خانه، بیماری در مرحلۀ کنترل نسبی قرار دارد؛ اما قطعاً فداکاری های کادر درمانی در تاریخ باقی خواهد ماند. البته باید به پشت صحنۀ خدمت رسانی به مردم شریف ایران هم اشاره کنیم؛ به خدمات افرادی که شاید چندان از آنها یادی نشده است. برای مثال گروهی از همکاران شرکت های پخش دارو و مکمل ها با تلاش های بی وقفه و شبانه روزی خود در حوزۀ توزیع دارو و اقلام بهداشتی در سراسر کشور برای مهار این بیماری حرکتی ارزشمند و والا انجام دادند و از هیچ تلاشی دریغ نکرده و نخواهند کرد. این فداکاران باعث شدند در تمام روزهای سخت، هیچ بیمار ایرانی در راه دریافت داروهای ضروری و حیاتی خود به مشکل برنخورد و اضطرابی از این باب نداشته باشد.

 

شرکت های پخش دارو در خط مقدم مبارزه با کرونا

دکتر بهزاد آسوده، مدیرعامل شرکت دارو گستر نخبگان با اشاره به وضعیت شرکت های پخش از ابتدای شروع بیماری کرونا در کشور میگوید: "همکاران ما در شرکت های توزیع دارو و مکمل های انسانی در کنار دیگر اعضای کادر پزشکی، بیمارستانی و پرستاری بدون کمترین چشم داشتی، به وظیفۀ خطیر خودشان که همانا توزیع و تحویل دارو در اقصی نقاط کشور به دست مراکز درمانی، داروخانه ها و متعاقباً تحویل دارو به بیماران و نیازمندان انجام وظیفه کردند. این در شرایطی بود که همکاران ما در خط مقدم و موزعین ما با کمترین امکاناتی این کار را انجام دادند؛ زیرا در روزهای ابتدایی امکاناتی مانند ماسک، محلول ضدعفونی کننده، گان، شیلد و غیره که ضرورت نیاز همکاران ما برای ورود به بیمارستان ها و مراکز درمانی و داروخانه ها بود، متأسفانه در دسترس نبود و اگر هم بود، با تعداد کم توزیع می شد و متأسفانه سهمی های از طرف مراجع ذیربط به کارکنان شرکت های پخش دارو و مکمل های انسانی اختصاص نیافت."

 

دکتر آسوده ادامه داد: « بنابراین ما خودمان در شرکت های پخش موظف شدیم که این تجهیزات مورد نیاز را به هر قیمتی که در بازار موجود بود، تهیه کرده و در اختیار این عزیزان قرار دهیم. در این میان، اتفاقی که افتاد، این بود که در هیچ مقطعی هیچگونه کمبودی در خصوص دارو و مواد مورد نیاز، اعم از محلول و دارو در پروتکل های درمانی در استان ها و مراکز درمانی به وجود نیامد که این افتخاری بزرگ و برگ زرینی در تاریخ شرکت‌های پخش داروست. خدا را شکر با همت جمعی و با تمهیدات لازم وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و ستاد مدیریت مبارزه با کرونا و کل جامعۀ درمان کشور در شرایط خوبی قرار گرفته و کم کم به یک روند نسبتاً معقولی می رسیم. سهم شرکت های پخش دارو در این معقوله ارزشمند بوده و امیدوارم با لطف خداوند همیشه بتوانیم به وظایف خودمان و همکاران خوبمان که در جای جای کشور به این وظیفۀ انسانی و خدا پسند اشتغال دارند، این مهم را به نحو احسن انجام دهیم.» عضو هیئت مدیرۀ انجمن شرکت های پخش دارو و مکمل های انسانی ایران خاطر نشان ساخت: «نکتۀ حائز اهمیت این است که رفته رفته با تدوین ضوابط، مقررات و پروتکل های مربوط به چگونگی رفتار همکاران در شرکت های پخش و انبارهای توزیع که دارو در آن نگهداری می شود و همچنین در کامیون و کامیونت‌هایی که دارو را به وسیلۀ آنها به همراه پرسنل زحمت کش به مراکز درمانی و بیمارستان ها و داروخانه ها اعزام می کردیم، توانستیم حافظ سلامتی همکارانمان باشیم و با ارائۀ امکانات و رعایت پروتکل ها مراقب سلامتی همکارانمان باشیم. البته تعدادی از پرسنل این حوزه متأسفانه در راه تلاش برای حفظ جان هموطنان و انجام وظیفۀ خود مبتلا شده و جان خود را از دست دادند و عده‌ای بیمار و خوشبختانه سلامتیشان را به دست آورده اند. برای آنهایی که از بین ما رفتند و جان خود را در این راه فدا کردند، علو درجات آرزومندیم و برای دیگر همکاران آرزوی سلامتی و تندرستی داریم.» دکتر آسوده در ادامه گفت: «ضروری است بیان شود که شرکت های پخش دارو طبق تعهدی که به وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو دارند، در تمام این ایام و در تعطیلات سال نو بدون هیچگونه توقف، با آماده باش صد در صدی در تمامی استان ها تأمین و توزیع دارو را به مراکز و بیمارستان ها به نحو احسن انجام داده اند که جای بسی تقدیر و تشکر از این عزیزان وجود دارد. لازم به ذکر است، حتی در ایام تعطیلات نیز هر استان یا مراکز درمانی نیاز به دارویی داشت، توسط شرکت های پخش این نیاز دارویی در سریع ترین زمان ممکن تأمین شد و این گام کوچک و البته ارزشمندی بود که ما هم در کنار سایر کادر سلامت و بیمارستانی و پزشکی کشور توانستیم به حفظ جان هم وطنانمان، خصوصاً بیماران بستری در بیمارستان ها کمک کنیم. این موضوع در درجۀ اول رضایت خداوند را به همراه داشت و در درجۀ دوم توانستیم با انجام وظیفه ای که بر عهده مان گذاشته شده بود، در این مقطع زمانی سر بلند از این آزمون بیرون بیاییم. البته در این شرایط حساسیت ها همچنان ادامه دارد و تا زمانی که این بیماری در کشور وجود دارد، مکلف و موظف هستیم که وظیفۀ خود را به درستی انجام دهیم و حافظ جان هموطنان عزیزمان باشیم.»

 

ضروری است بیان شود که شرکت های پخش دارو طبق تعهدی که به وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو دارند، در تمام این ایام و در تعطیلات سال نو بدون هیچگونه توقف، با آماده باش صد در صدی در تمامی استان ها تأمین و توزیع دارو را به مراکز و بیمارستان ها به نحو احسن انجام داده‌اند که جای بسی تقدیر و تشکر از این عزیزان وجود دارد.


تصاویر مربوط به بهنامه بهستان


دیدگاه شما

captcha